Oto Experim olarak sizlere tarafsız ve bağımsız bir şekilde Oto Ekspertiz Nedir sorusunun yanıtını detaylı bir biçimde aktaracağız. Öncelikle oto ekspertiz her ikinci el araç alıcısının kesinlikle yaptırması gereken bir ikinci el güvencesidir. Dikkat edilmesi gereken durum ise kurumsal bir oto ekspertiz firması dahilinde bu güvencenin yapılması gerekmektedir.

Oto Ekspertiz İşlemleri Nedir

Oto ekspertiz eskpertiz firması iş önceliği olarak aracın geçmişine dönük kaza, değişen parçalara sahip olup olmadığını kontrol ederek sonrasında mekanik aksamlarında bir bozulma yada zamanla aşınmış olan durumları göz önünde bulundurarak oto ekspertiz ustaları tarafından tespit edilerek bir oto ekspertiz raporu oluşturulur. Oluşturulan rapor doğrultusunda tüm noktaların detayları ayrıntılı bir şekilde raporda yer almak zorundadır.

Oto ekspertiz raporu içerisinde bulunmakta olan tüm detayların eksiksiz bir biçimde oluşturulması ve alıcının ikinci el araç alımındaki durumu tamamen şeffat bir biçimde aktarılmalıdır. Oto ekspertiz raporları aracın tamir, kaza, orjinallik ve değişen gibi önemli durumların raporlamasını yapmaktadır. Oto Ekspertizde aracın motoru, yürüyen kontrolü, kaporta, hava yastıkları, beygir gücü vb. tüm genel aksamlar oto ekspertiz raporu içerisinde yer almaktadır.

TSE Belgeli Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz hizmeti almak isteyen ikinci el alacak olan vatandaşların sıfır otomobil fiyatlarına göre çok daha uygun olduğundan dolayı fazlasıyla tercih edilmektedir. Fakat kişilerin aklında güvenilir oto ekspertiz hizmeti hangi firmadan alınır? Sorusunun cevabı ise yetki belgesine sahip oto ekspertiz hizmeti sağlayan TSE belgeli oto ekspertiz hizmeti verebilen sayılı firmalar vardır. TSE belgesine sahip olmayan oto ekspertiz firmalarında kesinlikle oto ekspertiz hizmeti yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Oto Experim olarak ikinci el araç alıcısı ve ikinci el araç satıcısına TSE belgeli oto ekspertiz hizmetimiz dahilinde garantili oto ekspertiz raporu sunmaktayız. Bu nedenle ikinci el araç satın alırken alacağınız oto ekspertiz raporu fazlasıyla önem taşımaktadır. Verilen raporun arkasında duracak ve sorumluluklarını ilkesi haline getirmiş kurumsal oto ekspertiz firmalarını tercih etmeniz gerekmektedir.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporunun temeline bakıldığında firmadan firmaya ekspertiz raporu değişmektedir. Oto ekspertiz yaptırmadan önce rapor içerikleri hakkında firmadan detaylı bilgi istemenizde ve oto ekspertiz yaptırmadan önce aklınızdaki tüm soruları şube müdürüne iletirseniz daha güvenli bir işleyiş gerçekleşmiş olur. İkinci el araç satın alırken TSE belgeli oto ekspertiz firması tarafından yapılan raporlama sonuçların belgelenmesine oto ekspertiz raporu denir.

Oto Ekspertiz Rapor Çeşitleri

Oto ekspertiz raporları geneline bakıldığında oto ekspertiz sektöründe sayılı firmaların kurumsal bir şekilde hizmet sunduğunu belirtmiştik. Oto Experim oto ekspertiz fiyatları sayfamızı ziyaret ederek tüm paket ve paket detaylarına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda tüm raporlarımız Oto Experim garantisi içerisinde yer alarak işleyiş sürmektedir. Bağımsız ve tarafsızlık ilkesi içerisinde kurumsal çözümler dahilinde Oto Experim her koşulda verilen raporların arkasında durabilecek nadir şirketler arasında yer almaktadır.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
08:49
×
Whatsapp