Otomotiv sektörün de ikinci el araç alırken en önemli konular arasında oto ekspertiz yer almaktadır. Oto ekspertizin amacı satıcı ve alıcı arasındaki güveni oluşturmaktır. Aracın her açıdan incelenmesi, detaylı bir şekilde kontrol edilmesi aynı zamanda garantili bir süreç içerinde oto ekspertiz raporu ile sunulması gerekmektedir. Bu inceleme içerisinde A’dan Z’ye bir durum söz konusudur örnek verecek olursak motor mekanik kontrolleri, araç içi ve dışı elektronik aksam incelemesi, kaporta boya kontrolleri, mekanik alt kontroller, hasar kaydı dahilinde ve yasal sorgulama ile test sürüşü girmektedir. Mutlaka ikinci el araç satın alırken oto ekspertiz yapılması gerekmektedir. En önemli hususlardan biri ise oto ekspertiz yaptıracağınız firmanın sizlere sunmuş olduğu hizmetlerin arkasında durup ileriki süreçte sizi mağdur etmeyecek bir işletme olması kullanıcı tarafından tercih edilmesi daha doğru olur. Oto ekspertiz incelemesiyle araçtaki en ufak arıza tespiti durumunda araç satın alım sürecinden önce bilinir ise bu sorunlar giderilebilir ve tabi ki daha güvenli bir süreçten geçmiş olunur. İşte tam bu noktada oto ekspertiz yaptıracağınız firmanın 18 Kasım 1960 tarihinde kurulan Türk Standardları Enstitüsü tarafından çıkartılan belge dahilinde kesinlikle TSE 13805 Belgesine sahip olması oto ekspertiz merkezi olması gereklidir.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

Oto ekspertiz raporu, ikinci el araç alanların güvencesidir.Tabi ki her ekspertiz yapan firma için bu söylenemez kurumsal alt yapısını oluşturmuş tecrübeli oto ekspertiz yapan firmalar dahilinde bir kapsam söz konusudur. Satılacak olan aracın tüm kontrolleri dahilinde oto ekspertiz raporu içerisinde araç ve kişiye göre opsiyon düzenlenir.
Örneğin;
Airbag, KM, Kaporta Boya, Değişen, İç Dış Kondisyon vb. oto ekspertiz raporu dahilinde birçok daha kontrol bulunmaktadır. Yüksek teknoloji ve tecrübeli kadro ile tam teşekkürlü bir oto ekspertiz raporu size verilen güvence ile doğru bir araç alım konusunda aklınızdaki soru işaretlerini gidermenizde yardımcı olur.

Oto Ekspertiz Ücretleri Ne kadar?

Oto ekspertiz ücretleri, firmalar arasında değişkenlik göstermektedir. Sebebi ise mevcut lokasyon durumundan ötürü ya da kullandıkları teknolojik cihazlar arasında gerçekleşen bir durumdan ötürüdür fakat sabit fiyat polikası eşliğinde yürütülen kurumsal kimlik hiyerarşisinde olan oto ekspertiz firmaları garantili ve tecrübeli bir anlayışa sahiptir. Oto ekspertiz fiyatları aslına bakarsanız bir nevi bunlara bağlıdır. Yapılan oto ekspertiz fiyatları dahilinde alınan hizmetler firmalara göre farklılıklar göstermektedir. Oto ekspertiz hizmeti veren işletmeleri tarafsız ve tecrübeli bir aksiyon yönetebiliyor olması çok önemlidir.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
06:37
×
Whatsapp