Yeni nesil araçların içerisinde bulunan çarpışma önleme sistemi içerisinde bulunmakta olan teknoloji kullanıcıya güven ve konfor sağlamaktadır. Araç 30 KM ve üzerine çıkması ile birlikte devreye girmesi sağlamak adına geliştirilmiş bir çarpışma önleyici sistemdir.
Takip sistemi içerisinde sürüş ile alakalı sürücüyü uyarma işlemi gerçekleştirir.

Çarpışma önleme sistemi yardımcı olarak multimedya ekranı kullanılmaktadır. Görsel ve sesli bir şekilde uyarı sistemine dahil edilmektedir. Son derece güvenli bir teknoloji ve konfor bakımından en üst seviyede dönüşüm sağlanmaktadır. Çarpışma önleme sistemi içerisinde kullanılan teknoloji sayesinde kaza detaylarını ve herhangi bir tehdit durumu içerisinde sürücüyü bireysel olarak uyarmaktadır. Yapay zeka kontrolü içerisinde yer alan çarpışma önleme sistemi otomobil markaları tarafından geliştirilerek yol takip sistemi ile de bağlantılı olarak gerçekleştirilir.

Çarpışma Önleyici Sistem Nedir

Seyir halinde ki araç sürücüsü takip mesafesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir tehdit halinde sürücüyü tamamen uyarmak için geliştirilen konfor ve güvenli bir sürüş hakimiyetine uyum sağlamış olmaktadır.

Çarpışma önleyici sistem dahilinde emniyet donanımları içerisinde kaynak olarak sistemin tüm kontrolü gerçekleştirilmektedir. Çarpışma önleyici sistem sadece araçlar için değil yayalar içinde geçerlidir. Önce sürücüye uyarı veren çarpışma sistemi eğer ki sürücünün cevabı olmaz ise otomatik olarak fren sistemi ve belli şartlar içerisinde fren şiddetini arttırmaktadır.

Oto Experim
Genellikle 1 saat içerisinde yanıt verir.

Oto Experim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
04:43
×
Whatsapp